Kadra pedagogiczna

Nasza kadra pedagogiczna przedszkola – to 7 w pełni wykwalifikowanych nauczycieli posiadających:

• stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego – 6 nauczycielek;

• stopień awansu zawodowego nauczyciela stażysty - 1 nauczyciel języka angielskiego w niepełnym wymiarze czasu pracy 2/22 etatu

Cały zespół wyróżnia się kompetencją i zaangażowaniem w pracę pedagogiczną oraz w pełną realizację zamierzeń wynikających z Rocznego Planu pracy Przedszkola nr 5 w Tarnobrzegu Nauczycielki posiadają również duże doświadczenie zawodowe, cechuje je kreatywna i otwarta postawa na zmiany, chęć eliminowanie rutyny, wysoka motywacja oraz umiejętności pedagogiczne, którymi się wykazują w efektywnym wypełnianiu zaplanowanych zadań i zamierzeń edukacyjnych. Doświadczenie pedagogiczne i ustawiczne doskonalenie nauczycieli wpływają na dobrą jakość pracy przedszkola.

Swoje wysokie kwalifikacje zawodowe z powodzeniem wykorzystują w pracy edukacyjno-wychowawczej ze swoimi wychowankami wprowadzając działania innowacyjne, tworząc programy autorskie oraz systematycznie się doskonaląc zgodnie z wymogami współczesnej edukacji.

Ukończyły bardzo wiele przydatnych w pracy z wychowankami i ich rodzicami szkoleń kursów i warsztatów doskonalących ze szczególnym uwzględnieniem aktywnych metod pracy z dziećmi oraz w oparciu o nowości z dziedziny pedagogiki, psychologii i metodyki wychowania w przedszkolu.
Poprzez systematyczne dokształcanie kadra pedagogiczna kładzie duży nacisk na własny rozwój zawodowy, a w szczególności pogłębienie kompetencji zawodowych oraz jakościowy rozwój przedszkola.

Aktywne uczestnictwo w pogłębianiu wiedzy i umiejętności pedagogicznych poprzez udział w kursach, konferencjach, szkoleniach i warsztatach metodycznych pozwoliły nauczycielkom na:

• wdrożenie do własnej praktyki nowatorskich form i metod pracy,

• pogłębienie umiejętności diagnostycznych, ale również doskonalenia kompetencji w zakresie organizacji i indywidualizacji zajęć w grupie tak, by możliwe było wspieranie rozwoju każdego dziecka

• poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności pedagogicznych,

• udoskonalenie umiejętności interpersonalnych,

• wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci,

• wykorzystanie nabytej wiedzy i umiejętności w pracach zespołów zadaniowych d/s opracowywania rocznego programu pracy przedszkola i pięcioletniego programu rozwoju przedszkola,

• uatrakcyjnienie form współpracy z rodzicami,

• udoskonalenie umiejętności wychowawczych,

• niwelowanie braków rozwojowych,

• właściwe prowadzenie ewaluacji własnej pracy i pracy przedszkola.

Nauczycielki mają pełną możliwość wykorzystywania własnego potencjału twórczego w kierunku zmiany w swojej mentalności na rzecz promowania własnych osiągnięć i dokonań zawodowych poprzez publikowanie w prasie pedagogicznej.

Załącznik:

Plan nadzoru 2015 - 2016