zajecia-dodatkowe

Zajęcia dodatkowe w naszym przedszkolu

Zajęcia z nauki języka angielskiego z panią Aleksandrę polegają przede wszystkim na rozwijaniu sprawności słuchania, mówienia i rozumienia w języku nauczania, uwrażliwiając na melodykę języka. Prowadzone zajęcia odbywają się w formie m.in. gier i zabaw z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania, motywujących dzieci do czynnego udziału w zajęciach. Czas zajęć dostosowany jest do możliwości wiekowych i rozwojowych dzieci w poszczególnych grupach wiekowych. Młodsze grupy (3 i 4-latki) mają zajęcia dwa razy w tygodniu po 15 minut. Natomiast starsze grupy (5 i 6-latki) dwa razy w tygodniu po 30 minut.

Zajęcia muzyczno-ruchowe tzw. rytmika oparte na śpiewie i ruchu przy muzyce, zgodnie z metodyką wychowania muzycznego. Program zajęć dostosowany jest do poszczególnych grup wiekowych, zawierając ćwiczenia słuchowo-ruchowe i rytmiczne, uwrażliwiające na różne elementy muzyki. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem pianina/keybordu i instrumentów perkusyjnych. Nauka piosenek oraz układów tanecznych, zabawy ruchowe z piosenką oraz zabawy rytmiczne, a także gra na dziecięcych instrumentach  pozwolą dzieciom odkrywać świat dźwięków. A to za sprawa naszego pana Dyrektora Pawła, który z zawodu i zamiłowania jest muzykiem. Czas trwania zajęć dodatkowych będzie dostosowany do możliwości rozwojowych dzieci.

W przypadku zajęć, w których biorą udział dzieci niepełnosprawne stosowane są elementy muzykoterapii np. aktywność muzyczno-ruchowa, metoda Batii Strauss, relaksacja, wyciszenie, słuchanie odgłosów natury.

Programy dodatkowe realizowane w ty roku szkolnym :

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Jestem Małym Przyjacielem Przyrody"

m