IV Tarnobrzeska Sportowa Olimpiada Przedszkolaków
wtorek, 07 czerwca 2016

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć,
niech będę dzielny w swym wysiłku”.

olimpiada1

IV Tarnobrzeska Sportowa Olimpiada Przedszkolaków pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg Pana Grzegorza Kiełba z udziałem 13 tarnobrzeskich przedszkoli z opiekunami poza nami. W bieżącym roku myślą przewodnią olimpiady było hasło „Asy sportu już w przedszkolu ".

W dniu 07.06.2016r. na hali sportowej MOSiR odbyła się olimpiada sportowa przedszkolaków, której głównymi organizatorami były Przedszkole nr 1 i Przedszkole nr 5 w Tarnobrzegu.

Na widowni hali sportowej MOSiR zgromadziło się ponad 200 najmłodszych kibiców dopingujących swoje drużyny do sportowej rywalizacji zgodnie z ideą „fair play” i mottem, że „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

Każde Przedszkole miało swoją reprezentację, która brała udział w 7 konkurencjach sportowych. Dziecięca rywalizacja i wspaniała zabawa dostarczyły przedszkolakom niesamowitych przeżyć, a zaproszeni goście, sponsorzy jak i widownia mocno dopingowali wysiłek wszystkich zawodników, ich zaangażowanie w te zawody oraz towarzyszące zmaganiom emocje.

Organizatorzy imprezy pragną z całego serca podziękować licznym sponsorom, którzy wspierają tę inicjatywę nie tylko swą przychylnością i zrozumieniem, ale przede wszystkim pomocą finansową i rzeczową dlatego 91 zawodników mogło zostać nagrodzonych upominkami, a wszystkie uczestniczące przedszkola nagrodami, dyplomami i pamiątkowymi pucharami za ich niezwykle sportową postawę i włożony wysiłek podczas tej sportowej zabawy.

Szczególne podziękowania należą się partnerom i przyjaciołom tej imprezy tj. Galerii Muzycznej w Tarnobrzegu w osobach Pani Renaty Pietranis oraz Pana Grzegorz Kopeć, dyrekcji, nauczycielom w-f i młodzieży Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu oraz Pracownikom MOSiR w Tarnobrzegu za okazaną pomoc, życzliwość i zrozumienie w zakresie wspierania działań organizatorów w pracy podejmowanej dla dobra dzieci.

W 2016 r. najlepsze okazały się drużyny z przedszkoli:

I Miejsce - Przedszkole nr 9 w Tarnobrzegu,
II Miejsce - Przedszkole nr 12 w Tarnobrzegu,
III Miejsce - Przedszkole nr 8 w Tarnobrzegu.

Konkurs towarzyszący odbywającej się olimpiadzie polegający na prezentacji „sportowego stroju na wesoło” wygrało Przedszkole nr 17 w Tarnobrzegu.

Puchary, dyplomy wręczali i gratulacje składali wszystkim uczestnikom IV Tarnobrzeskiej Sportowej Olimpiady Przedszkolaków Pan Józef Motyka Zastępca Prezydent Miasta Tarnobrzega wraz z przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Miasta Tarnobrzega Panią Anną Pekar.

GRATULUJEMY  WSZYSTKIM UCZESTNIKOM WSPANIAŁEJ SPORTOWEJ POSTAWY.
ZASŁUGUJECIE NA MIANO ASÓW SPORTU !!!

W imieniu organizatorów
Dyrektorki Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 5