Olimpiada

W dniu 12.06.2014r. w godzinach 13 00 - 16 00 odbyła się II Tarnobrzeska Sportowa Olimpiada Przedszkolaków na hali MOSiR przy ulicy Niepodległości 2 przygotowywana przez Przedszkole nr 1 i Przedszkole nr 5 w Tarnobrzegu. Honorowy patronat nad olimpiadą sportową przedszkolaków objął Prezydent Miasta Tarnobrzeg Pan Norbert Mastalerz.

W tej dużej imprezie sportowej o zasięgu ogólnomiejskim odbywającej się pod hasłemSportowy styl bycia - gwarancją zdrowego życia"brało udział 112 zawodników z 14 tarnobrzeskich przedszkoli oraz ponad 300 młodych kibiców na widowni.

Przedsięwzięcie to miało na celu nie tylko zintegrować placówki przedszkolne z terenu miasta Tarnobrzega, ale także pomóc dzieciom z tych placówek w rozwijaniu ich zainteresowań i umiejętności sportowych.

Wzorem roku ubiegłego było to również ważne wydarzenie dla całej społeczności lokalnej, a  zwłaszcza dla wychowanków z publicznych przedszkoli miejskich, którzy zgodnie z idee „fair play" i niezwykłym zaangażowaniem uczestniczyli w tej sportowej rywalizacji.

Ponadto przygotowując to przedsięwzięcie dążyliśmy do promocji edukacji przedszkolnej w środowisku lokalnym i upowszechniania kultury sportowej wśród najmłodszych mieszkańców Tarnobrzega poprzez popularyzowania sportu jako formy aktywnego wypoczynku tak niezbędnej zwłaszcza na poziomie wieku przedszkolnego, gdzie ruch i zabawa jest podstawową formą aktywności dzieci.

Tradycyjnie w 8 konkurencjach sportowych dzieci wykazały się wieloma umiejętnościami w zakresie biegania, skakania, zręczności, siły oraz współdziałania w zespole.

Najlepsi zawodnicy, a wśród nich Przedszkole nr 13, Przedszkole nr 1 i Przedszkole nr 7 otrzymali nie tylko dyplomy, puchary i medale, ale również atrakcyjne nagrody rzeczowe sponsorowane przez firmy i osoby prywatne m.in. przez Hurtownie Kontakt w Tarnobrzegu - głównego sponsora imprezy.

Nie zabrakło przy okazji tej imprezy atrakcji towarzyszących w tym m.in. zajęć z fitness dziecięcego polegającego na rozwoju ruchowym poprzez formy taneczne. Zajęcia z zumby prowadziła Pani Marta z Klubu Fitneska w Tarnobrzegu.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania za przychylność i zrozumienie dla naszych działań mających na celu przede wszystkim dobrą zabawę tarnobrzeskich przedszkolaków.

Patrz Galeria

W dniu 17.05.2013 r. na hali sportowej MOSiR odbyła się I Tarnobrzeska Sportowa Olimpiada Przedszkolaków zorganizowana przez nasze przedszkole przy współpracy z Przedszkolem nr 1 w Tarnobrzegu. Honorowy patronat na tą imprezą objął Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Norbert Mastalerz.

W przedsięwzięciu o charakterze ogólnomiejskim uczestniczyło 126 zawodników z 14 przedszkoli wraz z opiekunami z terenu miasta Tarnobrzeg. Na widowni hali sportowej MOSiR zgromadziło się również ponad 300 najmłodszych kibiców z tarnobrzeskich przedszkoli dopingujących swoje drużyny zarówno hasłami promującymi sport jak i okrzykami zagrzewającymi do zdrowej rywalizacji.

Olimpiada umożliwiła dzieciom w wieku przedszkolnym prezentację swoich umiejętności sportowych i zasad bezpiecznego kibicowania wg. idei „fair play”. Ponadto była swoistym sprawdzianem cech charakteru dzieci takich jak: koleżeństwo, wzajemne wsparcie, empatia oraz chęć współdziałania w zespołach. Podczas imprezy połączono rywalizację sportową z dobrą zabawą, a wszyscy uczestnicy i kibice zabrali ze sobą w sercach same pozytywne emocje i przeżycia.
Impreza miała na celu podkreślić również inny ważny aspekt społeczny edukacji sportowej polegający na popularyzacji zdrowego stylu życia oraz zintegrować całą najmłodszą społeczność przedszkolną naszego miasta w propagowaniu zasad bezpiecznego kibicowania opartą na idei „fair play”. Zasada ta powinna nam wszystkim towarzyszyć nie tylko podczas imprez sportowych ale również w życiu codziennym.

Wszystkie drużyny podczas zmagań sportowych wykazały się dużą sprawnością fizyczną, siłą woli, wytrwałością, a także nauczyli się znosić drobne potknięcia i niepowodzenia z klasą, bo najważniejszą rzeczą podczas 8 konkurencji sportowych było zmaganie się z samym sobą i wysiłek włożony w zawody. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami, a najlepsze drużyny pucharami i medalami oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Mamy nadzieje, że impreza przyjmie się na stałe w naszym mieście. Na kolejną Olimpiadę Przedszkolaków zapraszamy już w maju br.

001
002