Kolędowanie z Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu
środa, 27 stycznia 2016

koledowanie-01

W dniu 27 stycznia 2016r. gościliśmy w naszym przedszkolu ze wspaniałym występem młodzież z Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu wraz z opiekunem, w którym nawiązali do tradycji kolędowania w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Kolędnicy – w tradycji polskiej przebierańcy, którzy w okresie bożonarodzeniowym chodzili po wsiach od domu do domu z życzeniami pomyślności w Nowym Roku. Zwyczaj (zachowany jeszcze obecnie w niektórych regionach) obchodzony był od Wigilii (lub drugiego dnia świąt) do Trzech Króli, a zdarzało się, że dodatkowo w zapusty i ostatki.

Dzieci z niezwykłym skupieniem i zadowoleniem obserwowały piękny, a zarazem niezwykle bogaty w treść i formę artystyczną występ swoich starszych kolegów. Gratulujemy młodzieży oraz nauczycielom Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu Paniom: Izabeli Serafin-Rabowicz oraz Urszuli Misiak-Pluta, które występ przygotowały bardzo trafionego pomysłu na niecodzienne przeżywanie tradycji bożonarodzeniowej. Występ zakończył się wspólnym odśpiewaniem z przedszkolakami kolędy „ Pójdźmy wszyscy do stajenki...”

Bardzo serdecznie dziękujemy za moc emocji i nastroju wniesioną tym przedstawieniem w nasze dziecięce postrzeganie świata.

Przedszkolaki przyjęły gromkimi brawami występ cudownych kolędników.

D  Z  I  Ę  K  U  J  E  M  Y