„Aktywnie spędzamy czas”
czwartek, 20 lutego 2014

W tym tygodniu nasze najstarsze przedszkolaki miały bardzo aktywny tydzień:

We wtorek (18.02.) starszaki wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie zwiedzały sale lekcyjne klas pierwszych, salę gimnastyczną, świetlicę, bibliotekę, stołówkę oraz wystawę prac plastyczno-technicznych poświęconą Mikołajowi Kopernikowi.

Z kolei 5 – latki zorganizowały międzyprzedszkolny turniej sportowy „Zimowe zawody sportowe”, do zabawy zaprosiły zaprzyjaźnioną grupę 5 - latków
z Przedszkola nr 17. Zawody odbyły się na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3, zabawa była przednia obie drużyny otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki .

W środę (19.02.) 6 – latki wybrały się na zajęcia do Klubu Fitneska, gdzie uczestniczyły w zajęciach tanecznych z udziałem instruktora, na których poznały podstawowe kroki hip-hopu, miały okazję doskonalić  poczucie rytmu, koordynację ruchową oraz rozwijać kreatywność.

Z kolei 5 – latki wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki na osiedlu Serbinów, gdzie poznały mechanizm rzutnika, dowiedziały się jak działa, obejrzały nawet krótki pokaz zdjęć oraz obejrzały bajkę w sali audiowizualnej Biblioteki.

W czwartek (20.02.) 5 – latki uczestniczyły w zajęciach z aerobiku dla najmłodszych zorganizowanych przez panią Anię nauczyciela wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 3.

Zapraszamy do galerii i facebooka.

Już niedługo szkoła

W bibliotece